Hakkımda.. Hasan MANZAK kimdir? Necidir? Ne yapar? Ne eder?

Kimim ben? Hasan Manzak?


Eylül 21, Beşikdüzü/Trabzon doğumluyum. 2001 yılında lise hazırlık sınıfında Programlama ile ilgilenmeye başladım ve hala bu sınırsız dünyanın içerisindeyim; çıkmayı da düşünmüyorum… 2005 yılında Trabzon Tevfik Serdar Anadolu Lisesi’nden mezun oldum ve mezun olduğum sene KTÜ – Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nü kazandım. Öğrenim süresi 4 yıl olan bu bölümde bir lisans öğrencisi olarak hala öğrenimime devam etmekteyim ( her şeyin bir sebebi var… :) )

Neciyim?


Çeşitli konularda büyüklü-küçüklü projelerde adım geçiyor olmasına rağmen, kişisel olarak öncelikli ilgi duyduğum iki konu “Socket Programlama” ve “Bilgisayar Ağları”dır. Ek olarak yapısal verilerin manipülasyonları ve organizasyonları ile ilgilenmekteyim. Bunların haricinde Sunucu Sistemleri üzerinde, özellikle DNS, MS Active Directory, MS SQL Server ve MS ISA servisleri ile çalışmalar yapmaktayım. Bu çalışmalarım için evimde, küçük ölçekte bir sunucu sistemim mevcut, elimdeki donanım limitleri dahilinde sunucu sayısını yavaş yavaş arttırmaktayım…

Yaptığım çalışmaları ara ara, vakit ve motivasyon buldukça burada sizlerle de paylaşmaktayım…

Ne yaparım?


21.03.2013’ten itibaren her şeyini sıfırdan kodladığım HasOS ( Has Operating System ) üzerinde çalışmaktayım.

08.2013 – 09.2015 aralığında “SekomPOS Bilgisayar Sistemleri ve Yazılım Sanayi Tic. Ltd. Şti.”de ve paralelinde “Matriks Teknoloji Ltd. Şti.”de Uzman Yazılım Mühendisi olarak görev aldım:

SekomPOS Bilgisayar bünyesi altında, Kontrol Sistemleri, Güvenlik Sistemleri, Perakende Stok Yönetim Sistemleri ve POS, Yazarkasa vb. gibi cihazların mevcut sistemlerle etkileşimleri üzerine çeşitli projelerin geliştirilmesinde, Matriks Teknoloji bünyesi altında da, G.İ.B. onaylı VERADelta YazarkasaPOS cihazlarının sektörel bazlı entegrasyonları üzerine projelerin geliştirilmesinde görev aldım.

2015 yılı son çeyreğinden itibaren, telekomünikasyon sektörünün liderlerinden biri olan Ericsson‘da, Türkiye yapılanması içerisinde Uzman Yazılım Mühendisi olarak görev almaktayım.

Başka neler ederim?


Teknik alanımın haricinde her insan gibi benim de sosyal uğraşlarım var. Müzik yapmak, yazmak ve fotoğraf çekmek bu uğraşların başını çeker. Kitap okumak ( istediğim kadar olmasa da ), satranç ve tavla oynamak, sinemaya gitmek, gidemediğim zamanlarda ( ki çoğunluktur ) evde film izlemek, ara sıra koşmak diğer hobilerim arasındadır…

Herkese selam eder iyi seyirler dilerim…

Hasan MANZAK

Hakkımda.. Hasan MANZAK kimdir? Necidir? Ne yapar? Ne eder? için 2 cevap

  1. Ahmet Kurt diyorki:

    Helal Sana Kardeşim İnşallah En Güzel Yerlerde Göreceğiz Seni.. Sen Bunları Hakediyosun Sadce Sen Değil Bizde Gurur Duyuyoruz Seninle..

Bir Cevap Yazın